5 560 перегляд(ів)

Значення води і харчування для розвитку і здоров’я підлітків. Поживні речовини. Особливість харчування у підлітковому віці

Мета: ознайомити зі складовими продуктів харчування підлітків відповідно до їх віку, законами раціонального харчування; навчити відрізняти корисну їжу від тієї, що може зашкодити здоров’ю; виховувати культуру споживання їжі.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: аркуші паперу А2 і А3; олівці, фломастери, маркери; ножиці, скотч, клей, заготовки для правил роботи на тренінгу та очікувань учасників.

Хід уроку

І. Вступ.

  1. 1. Вправи на взаємопізнання.

Привітання.

Запросіть учнів сісти в коло, привітайте.

  1. 2. Повторення правил групи.

Тренер просить учасниківзгадати, які правила роботи встановила і використовує група, та уточнити, які з цих правил є правами, а які обов’язками.

Обговорюється необхідність і корисність кожного правила.

  1. 3. Повторення попереднього матеріалу.

Учні презентуютьквітку-символ, на яку вони схожі, або яка їм подобається.

  1. 4. Повідомлення теми і мети уроку.

Формування разом з учнями мети й завдань уроку.

  1. 5. Очікування.

Учитель роздає аркуші паперу у вигляді фруктів, учні очікування записуються на своїх олюблених фруктах, які прикріплюють на малюнок де забражена присадибна ділянка.

ІІ. Основна частина.

  1. 1. Виявлення рівня проінформованості.

Вправа «Ланцюжок».

– Назвіть ознаки здорової людини.

– Які потреби передусім має задовольняти людина?

Учні називають їх, учитель акцентує увагу на потребі в харчуванні.

  1. 2. Інформаційне повідомлення.

Вступне слово вчителя.

У людей різні харчові звички і смакові вподобання. Одні є прихильниками домашнього харчування, інші поспішають поїсти в кафе. Одні надають перевагу здоровому харчуванню, інші залюбки вживають усе, що гучно розрекламо­вано і має привабливу упаковку.

Комусь більше подобаються молочні продукти, а хтось «терпіти їх не може» . Одні люди вживають м’ясо, а інші пропагують вегетаріанство. Дехто з вас любить овочі та фрукти, а деякі діти вживають некорисні напої, штучні про­дукти: ковбаси з сіллю та консервантами, чіпси, смажені пиріжки, концентровані бульйони, есенційоване морозиво, імпортний, не зовсім якісний шоколад. Багатьох підлітків приваблюють яскраві пакети і пляшки. Але за красивою етикеткою можуть ховатися некорисні, а інколи й небезпечні для здоров’я речовини.

Раціональне харчування — неодмінна умова нашого життя. Це доцільно організоване та своєчасне постачання до організму людини поживної та смачної їжі, яка містить оптимальну кількість харчових речовин, необхідних для підтримування життя, росту, розвитку та підвищення працездатності.

В основу раціонального режиму харчування покладено такі принципи:

  • Харчування має бути регулярним (приймання їжі у певні години).
  • Приймання їжі має бути розподілене протягом дня на декілька прийомів,,
  • Кожен прийом має бути максимально збалансованим.
  • Кількість їжі має відповідати фізіологічним потребам та бути неоднаковою в різний час доби, тобто в різні прийоми.

Вправа «Мікрофон».

  • Назвіть по черзі одну страву, яка вам подобається, і одну — яка не подоба­ється.
  • Як ви вважаєте, чи завжди те, що подобається, є корисним для здоров’я?
  • Чим відрізняються корисні продукти, які можна вживати щодня, від тих, які можна вживати час від часу?
  1. 3. Валеологічна пауза

«Масажування живота».

Розтерти долоні й покласти їх одна на одну трохи нижче пупка (права долоня зверху лівої). Зробити 12 концентричних обертань за годинниковою стрілкою в нижній ділянці живота.

Вправа сприяє поліпшенню травлення, покращує перистальтику кишечника.

  1. 4. Опрацювання навчального матеріалу.

«Мозковий штурм».

  • Назвіть причини, з яких люди їдять.
  • Що, на вашу думку, називаємо правильним харчуванням?

Розповідь учителя з елементами бесіди.

Потреби в їжі та воді належать до базових людських потреб. Їжа впливає на фізичне, психологічне і соціальне благополуччя кожної окремої людини і на стан здоров’я цілих народів.

Кілька цікавих фактів:

  • протягом 65-70 років життя людина з’їдає в середньому 100 тонн їжі, зо­крема: 5 корів, 24 свині, 874 птиці, 783 кг риби, 7274 кг хліба, 7988 кг картоплі, 218 кг твердого сиру, 12 776 яєць, 160 кг шоколаду;
  • на споживання їжі людина витрачає 6-7 років життя, проводить 560 діб за готуванням їжі, сідає за обідній стіл 82 тисячі разів;
  • якби людина мала пташиний апетит, то за день з’їдала б стільки, скільки з’їдає за місяць.

Складові компоненти їжі (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини). Значення основних складових харчових продуктів для організму.

Вода — еліксир життя. Якість питної води, норми споживання. Прин­ципи і закони раціонального харчування. Вплив харчування на самопочуття і здоров’я людей та особливості харчування підлітків. Смакові вподобання. Вибір їжі. Несприйнятливість окремих продуктів. Харчова алергія. Культура споживання їжі. Правила поведінки за столом. Поради щодо оптимізації влас­ного режиму харчування.

Робота з підручником.

Обговорення в колі

Обговорити рішення Міністерства освіти і науки України про вилучення деяких продуктів із меню шкільних їдалень.

  • Які продукти заборонено продавати в шкільних їдальнях?
  • Які причини цієї заборони?

Обговорення відомого вислову Поля Брегга: «Ми те, що ми їмо»

Робота в групах.

Об’єднання учнів у п’ять груп за допомогою карток. Змішати і роздати картки. Учні «готують» салат або іншу страву, розказують про її корисність.

ІІІ. Заключна частина.

  1. 1. Рефлексія.

Гра «Що корисного?»

Учитель називає страву, а учні плескають у долоні, якщо вона належить до корисних, і заперечливо хитають головою, якщо її можна вживати зрідка.

Продовжити фразу: „Цей урок допоможе мені в житті, бо я …”.

  1. 2. Аналіз діяльності.

Слово вчителя.

Головною заповіддю в наш час повинно стати розумне харчування, виявлення своїх помилок у споживанні їжі та усунення їх. Існує тісний зв’язок між харчовою цінністю продуктів, які містять білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мінеральні речовини, та фізичним розвитком і самопочуттям людини. Як дорослі, так і підлітки мають свої смакові уподобання, але при виборі їжі не можна орієнтуватися лише на них.

Учні аналізують свої очікування і перечіплюють свої очікуваня на кошик, а в кого не здійснилися то золииаємо дозрівати на присадибній ділянці.

Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника.

За допомогою батьків перевірити, чи правильно ви харчуєтеся.

Розказати про значення для здоров’я чистої питної води.

  1. 3. Побажання на далі.

Разом сказати: „До побачення! До наступної зустрічі!”

Icon of Osnzdor6 Urok 5 Osnzdor6 Urok 5 (18.4 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *